czwartek, 10 maja 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Piknik nad Odrą już w weekend!

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto, Wydarzenia

Już w najbliższy weekend, 12 i 13 maja, Wały Chrobrego wypełnią się kolorowymi straganami. Dwudniowe wydarzenie to doskonała okazja do kupna tradycyjnych przysmaków, rękodzieł, degustacji rozmaitych potraw, a także zaplanowania urlopu, czy wymarzonych wakacji.

Na odwiedzających piknik czekać będą targi turystyczne Market Tour, na których swoją ofertę zaprezentują regiony i miasta turystyczne z Polski oraz zagranicy, w tym z Czech, Niemiec, Węgier.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele biur podróży, hoteli, ośrodków wypoczynkowych, rekreacyjnych, sanatoriów oraz przewoźnicy. Market Tour to doskonała okazja, aby zapoznać się z ofertę wyjazdów letnich i zimowych, zaplanować urlop, ale również krótki wypoczynek.

– Na Wałach stanie wielkie palenisko oraz ogromny gar, a w nim zupa ziemniaczana, którą przygotują partnerzy imprezy – goście z Brandenburgii – mówi Mateusz Lipka, rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki. – Według organizatorów, posiłkiem będzie mogło poczęstować się aż 10 tysięcy osób.

Degustacja rozpocznie się tradycyjnie tuż po godz. 14:00.

W ramach Festiwalu Smaków Food Trucków mieszkańcy i turyści będą mogli spróbować dań kuchni meksykańskiej, bliskowschodniej, japońskiej, amerykańskiej, francuskiej, hiszpańskiej oraz polskiej.

Podczas dwudniowego wydarzenia nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i dobrej muzyki.

– W tym roku ponowie staną place zabaw, wesołe miasteczko, scena z występami muzycznymi oraz pokazami tanecznymi – mówi Mateusz Lipka.- Odwiedzający będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami.

Na piknikowej scenie zobaczymy występy wielu zespołów muzycznych. Artyści promować będą regiony, z których przyjechali. Pojawią się zespoły z różnych krańców Polski ale i goście z zagranicy. Na scenie zobaczymy teatr z Brandenburgii oraz liczącą 50 osób Orkiestrę Policyjną. Nie zabraknie artystów lokalnych.

Piknik nad Odrą od lat cieszy się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców Szczecina, jak i turystów z Polski oraz Niemiec. Odwiedza go średnio około 50 000 osób.