czwartek, 10 maja 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Rozkręca się sezon żeglarski w Szczecinie

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto

Przed nami kolejne otwarcie sezonu żeglarskiego w Szczecinie. Inauguracja sezonu 2018 nad jeziorem Dąbie rozpocznie się 12 maja (sobota) o godz. 11:45 na terenie przystani przy ul. Przestrzennej 19.

Rok 2018 jest wyjątkowy, ponieważ rozpoczynamy 10. sezon działalności Centrum Żeglarskiego. Podczas sobotniego wydarzenia na przystani nie zabraknie atrakcji na wodzie i na lądzie.
Tuż przed południem o godz. 11:45 na placu apelowym pod masztem rozpocznie się część oficjalna z podniesieniem bandery oraz przemówieniami zaproszonych gości. Wystąpią przedszkolaki z PP 27 „Żagielek”.

Na odwiedzających przystań czekać będzie mnóstwo atrakcji.

– Zaprosimy zebranych gości na koncert zaprzyjaźnionego zespołu IGA’CKI BAND oraz słodki poczęstunek – mówi Mateusz Lipka, rzecznik prasowy Centrum Żeglarskie. – Oprócz tego, dla najmłodszych organizatorzy przewidzieli gry i zabawy na świeżym powietrzu. Otwarcie sezonu zwieńczy wspólne pieczenie kiełbasek.

Tego dnia nie zabraknie również atrakcji na wodzie. Dla chętnych przygotowaliśmy krótkie rejsy po Jeziorze Dąbie naszymi jednostkami: Urticą, Darem Szczecina i Forsycją. Wydarzeniem towarzyszącym inauguracji będą otwarte eliminacje do Mistrzostw Polski w klasie F5-E. Regaty otwarcia rozpoczną się w sobotę o godzinie 13.00 a zakończą w niedzielę ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród.

W imieniu Dyrekcji i Pracowników Centrum Żeglarskiego serdecznie zapraszamy na otwarcie sezonu, wszystkich przyjaciół Centrum Żeglarskiego, miłośników sportów wodnych i żeglarzy. Impreza inaugurująca otwarcie sezonu żeglarskiego jest otwarta i bezpłatna.

Na wydarzenie zapraszają Centrum Żeglarskie i Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski.