sobota, 12 maja 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Gwiazdy dla Hospicjum już w sobotę. MUSISZ TAM BYĆ!

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto

Hospicjum Świętego Jana Ewangelisty znajduje się przy ulicy Pokoju w Szczecinie. Instytucja od kilku dekad pomaga osobom chorym i ich rodzinom  bardzo trudnych, życiowych sytuacjach. Ksiądz Eugeniusz Leśniak i jego ekipa udowadniają, że wizerunek hospicjum może być pozytywny, że nie jest to miejsce, które powinno kojarzyć się tylko z bólem i cierpieniem. – To miejsce, w którym się żyje, w którym przeżywa się radości i smutki – mówi ksiądz Leśniak. Instytucja wymaga remontu, stąd organizacja wielkiego koncertu charytatywnego z którego cały dochód przeznaczony będzie na prace.

W organizację koncertu jubileuszowego włączyło się Radio Eska. Ta niezwykła współpraca zaowocowała wydarzeniem, które odbędzie się już  w sobotę, 12 maja: – Na scenie zaprezentują się wielkie gwiazdy takie jak Natalia Szroeder, Filip Lato, chór Sound N Grace czy nasz ukochany Damian Ukeje ze Szczecina. Chcieliśmy żeby to był koncert, który przyciągnie całe rodziny do Netto Areny, żeby pokazać naszą działalność, wspominać ostatnie lata, ale i świetnie się bawić. To nie będzie pod żadnym pozorem smutny koncert – mówi Kamila Kuźnicka  z Centrum Wolontariatu Hospicjum.

Każdy zakupiony na sobotni koncert bilet wspiera misję remontu Hospicjum Świętego Jana Ewangelisty w Szczecinie: – Staramy się naprawiać pewne rzeczy na bieżąco, ale remont jest konieczny by podtrzymywać wysoki komfort przebywania tu naszych pacjentów i ich rodzin. To może wydawać się banalne, ale podstawową potrzebą są łóżka. Łóżka muszą by wygodne, specjalistyczne, ze sprzętem do podnoszenia, koszt jednego to kilka tysięcy złotych. Inna sprawa to odmalowanie ścian, zakup sprzętu jak telewizor, bo chcielibyśmy by w każdym pokoju był by nasi podopieczni mogli spędzać czas – mówi ksiądz Eugeniusz Leśniak z Hospicjum. –Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w wydarzeniu – dodaje.