sobota, 12 maja 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

MAGICZNY SZCZECIN. Niezwykła wystawa w Starej Rzeźni

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto

Czy nasze miasto jest piękne? Jeszcze kilka lat temu pewnie niektórzy kręciliby nosem. Dzisiaj nie ma już wątpliwości, że Szczecin jest coraz ładniejszy i wystarczy się rozejrzeć by zobaczyć miejsca, które warto pokazywać osobom, które nigdy tu jeszcze nie były. Już od 16 maja w Starej Rzeźni do zobaczenia będzie wystawa „Magiczny Szczecin” autorstwa jednego z najlepszych fotografów z naszego miasta – Przemysława Budziaka. Jak mówi fotografią pasjonował się od zawsze, a celem jego pracy jest pokazywanie pięknego oblicza Szczecina. Co zobaczymy na wystawie?

Wybranie kilkudziesięciu zdjęć z kolekcji kilku tysięcy zadaniem łatwym nie jest, ale się udało. Już 16 maja w Starej Rzeźni na Łasztowni wernisaż wystawy Przemysława Budziaka. Fotograf pokaże swoje najlepsze zdjęcia przedstawiające różne miejsca w Szczecinie:  – Chciałbym pokazać to miasto jako miejsce, które może być interesujące dla osób, które nigdy tu nie były. Lepiej pokazywał ładnej rzeczy niż hejtować i pokazywać brzydotę. Powinniśmy pokazywać co nam się podoba i czym warto się chwalić. Nie mam jednego zdjęcia, które uważam za najlepsze. Zawsze czegoś mi brakuje i zawsze wiem, co chciałbym zrobić inaczej. Fotografia, zwłaszcza architektury i pejzażu jest nieprzewidywalna, dążenie do idealnego zdjęcia jest więc niemożliwe. Mam jednak faworytów i ciężko było się zdecydować, poprosiłem przyjaciół z Polskiego Towarzystwa Fotograficznego o pomoc w wyborze 20 zdjęć, które zawisną w Starej Rzeźni – mówi Przemysłąw Budziak.

Autor zapewnia, że na wystawie zobaczymy miejsca bardzo znane i lubiane, ale także miejsca, które są nieoczywiste i będą wymagały od nas bardziej wnikliwej analizy gdzie były robione. Wystawa odbędzie się w Starej Rzeźni na Łasztowni. Przemysław Budziak przyznaje, że jest miłośnikiem tego miejsca: – Cały czas odkrywam Łasztownię na nowo, niegdyś miałem wstęp do portu i jako małe dziecko widziałem Szczecin z zupełnie innej perspektywy. Odkąd można tam wchodzić widzę to w inny sposób – mówi fotograf. Wernisaż wystawy będzie mieć miejsce 16 maja w Starej Rzeźni o godzinie 18.00. Wstęp wolny.