poniedziałek, 14 maja 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Wielki sukces Szwajowej Niedzieli – tłumy w Starej Rzeźni

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto

Już trzeci raz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zaprosiło mieszkańców naszego miasta na Szwajową Niedzielę, popołudnie pełne uśmiechu, pozytywnych wspomnień, a także momentów wzruszeń. Tak było i tym razem gdy wspominaliśmy ukochaną Monikę Szwaję. Pisarkę, dziennikarkę, nauczycielkę i wielką pasjonatkę morza.

– Podczas Szwajowej Niedzieli wiele dowiadujemy się o Monice Szwai, o jej pasjach, przyjaciołach, ale także o tym jak ta niezwykła osoba widziała nasze miasto. Chodzi o pokazanie jej wartości, bo Monika Szwaja łączyła ludzi. Pracowała w Radiu i w Telewizji, pisała popularne książki, inspirowała, a przy okazji bardzo kochała żeglarstwo, a to jest również bardzo bliskie Starej Rzeźni – mówi Prezes Laura Hołowacz, która jest inicjatorką kolejnej Szwajowej Niedzieli.

Podczas wydarzenia nie zabrakło wzruszających chwil, wspomnień, prezentacji zdjęć autorstwa pisarki oraz reportaży telewizyjnych, których twórczyni przygotowała kilkaset w trakcie trwania swojej kariery. Monika Szwaja napisała także kilkanaście książek – wiele z nich stało się bestsellerami. Podczas spotkania zapowiedziano, że tradycja Szwajowych Niedziel będzie kontynuowana. Na zakończenie na scenie zaprezentował się uwielbiany duet – Andrzej Korycki i Dominika Żukowska.