środa, 16 maja 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Urocze kiciory czekają na dom!

Aktualności, Miasto

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami prosi o pomoc – kolejne koty ze Szczecina czekają na szczęśliwy dom pełen miłości.

Leoś i Lukas byli już kiedyś szczęśliwi. Dziś lokują swe uczucia ostrożnie. Mają siebie i to, na razie, musi im wystarczyć. Opiekunowi pozwalają na wiele. Jak dawniej, są bezproblemowi w obsłudze: nie drapią, nie grymaszą, okazują wdzięczność.  To ich świat się zmienił. Nie jest już tym samym przyjaznym, bezpiecznym miejscem. Przestał być przewidywalny. Jego fundament – człowiek – zawiódł.

Leoś jest tym wrażliwszym, bardziej potrzebującym ciepła. Lubi siedzieć blisko człowieka, np. na kanapie, najlepiej pod kocem. Pod kocem przecież nic złego się nie może stać. Nie nastąpi żadna katastrofa. Nie zniknie dom. Nie zabraknie jedzenia. Nie przyjdą obcy. Nie będzie klatki, innych zwierząt, walki, bólu, strachu, niepewności…

Lukas to ten odważniejszy, który pobyt w schronisku zniósł lepiej. Ten, który potrafił o siebie zawalczyć, choć pierwsze siedem lat życia, podobnie jak Leoś, spędził jako rozpieszczany i hołubiony ulubieniec swojej pani. Może dlatego, że jest większy? On też, mimo traumy, jaką była utrata domu, nadal potrzebuje człowieka do życia. Jest dynamiczniejszy od Leosia, tęższy. Uwielbia sznurki, ma swoje dwa ulubione, które przenosi z miejsca na miejsce jak dzieci. Kiedy chce się pobawić, przynosi je opiekunowi do nóg i zaczyna gadać. W ogóle Lukas lubi gadać, nie miauczeć, rozmawiać.
Oba kocury są zresztą bardzo kontaktowe, szybko oswajają się z nowym miejscem i nowym człowiekiem, ale czy będą jeszcze umiały zaufać?.. Chcielibyśmy w to wierzyć.

Kontakt: (91)487-04-37 lub biurotozszczecin@gmail.com, FB