niedziela, 20 maja 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Sławomir Nitras maluje siedzibę stowarzyszenia na Stołczynie

Aktualności, Miasto

To niewątpliwie dobra inicjatywa, bo każde zaangażowanie polityków w rozwój północnych dzielnic Szczecina warte jest docenienia. Pytanie tylko na ile jest to troska wynikająca ze szczerej troski o rozwój tych zaniedbanych rejonów, a na ile jest to polityczna kalkulacja. W piątek kandydat na Prezydenta Szczecina Sławomir Nitras malował siedzibę nowej organizacji pozarządowej.

Grupa mieszkańców postanowiła sama wziąć sprawy w swoje ręce i wyremontować lokal po starej wartowni Huty Szczecin, którzy użyczyła im firma Alfa Terminal. Przy wsparciu innych firm oraz prywatnych osób mieszkających na Stołczynie udaje się remontować budynek, który wkrótce zostanie oddany do użytku.

Sławomir Nitras w trakcie konferencji mówił: – W Stołcznie mieszkają ludzie, którzy mają poczucie, że miasto o nich zapomniało – o nich i o dzielnicy. Rolą miasta jest właśnie wspierać tego typu inicjatywy. Dlatego stawiliśmy się wraz z członkami stowarzyszenia w ramach akcji „Wspólnie Szczecin Nitras Pomoc” i wymalowaliśmy siedzibę. – Łatwo mówić o pomocy ludziom, którzy się starzeją, o pomocy organizacjom pozarządowym, ale polityka miasta nie powinna się tylko opierać na budowie dużych domów dla seniorów – czy to domy dla pomocy społecznej, tylko tak naprawdę mądra polityka miasta powinna także opierać się na pomaganiu ludziom, którzy się starzeją i chcą się aktywizować. Kilka tygodni temu, w marcu siedziba wyglądała jak pobojowisko i szczerze nie wierzyliśmy, że uda się wyremontować siedzibę – mówił Poseł PO.

W tym miejscu mają się odbywać porady prawne jak i rozmowy, spotkania z radnymi oraz inicjatywy mieszkańców północnych dzielnic Szczecina. – Trzeba mieć świadomość, że się wspiera ludzi i to wszystko zaczyna działać i przynosi dobro, przynosi magiczne chwile i satysfakcje tym, którzy pomagają i satysfakcję tym, którzy później z tego korzystają.”„Deklaruję, że jeżeli będę dostrzegał w przyszłości, jeśli dane mi będzie być prezydentem miasta, będę dostrzegał tego typu aktywność, tego typu ludzi, którym trzeba pomóc- mówił Sławomir Nitras.

 

Komentarzy: 1

  1. Klub Aktywnego Seniora dziala na osiedlu Stolczyn przy Stowarzyszeniu Stolczyn po Sasiedzku a nie na Skolwinie to tak gwoli przypomnienia i zapamietania