sobota, 26 maja 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Kto zdobył tytuł Pracodawca Roku 2018? GALERIA

Aktualności, Biznes, Kultura i rozrywka, Miasto, Wydarzenia

Bridgestone,  Enterprise Logistics, Firma Garo, CSL Internationale Spedition, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu   to laureaci drugiej edycji konkursu Pracodawca Roku Pomorza Zachodniego 2018. Wydarzenie połączone było ze spektakularną Galą Północnej Izby Gospodarczej. Na Wałach Chrobrego zgromadziła się grupa prawie tysiąca przedsiębiorców z całego regionu. Była to okazja do rozmów, doskonałej zabawy, ale i uhonorowania tych pracodawców, którzy wyróżniają się szczególnym podejściem do swoich pracowników. Gwiazdą wieczoru był zespół Blue Cafe. Galę Izbową swoją obecnością zaszczycił także Ambasador Indii.

– Jak najbardziej są to firmy z których warto brać przykład. Kapituła jednomyślnie ogłosiła werdykt, mogę stwierdzić, że te firmy na pewno zasłużyły na nominacje, a zwycięzcy na nagrody. Dzisiaj serce miasta to jest na pewno lokalizacja na Wałach Chrobrego, ono bije mocniej, bo zgromadziła się doskonała ekipa ludzi świata nauki, kultury, biznesu i samorządu. Nie znam w Szczecinie piękniejszego miejsca – mówi Prezes Północnej Izby Gospodarczej Jarosław Tarczyński.  – Jest to bardzo przyjemne uczucie, ale ja czuje cały czas odpowiedzialność. Jestem zadowolony z wyboru miejsca, z wysokiej frekwencji, z tego, że widzę mnóstwo znanych przedsiębiorców, ale widzę także zupełnie nowe twarze – dodał Prezes Tarczyński.  – Jest radość i satysfakcja, jesteśmy zadowoleni z kilku powodów. Dopisała pogoda, a to zawsze czynnik nieprzewidywalny. Nastroje są fantastyczne. Nasz debiut, debiut nowego Prezesa wypadł nadzwyczajnie. Jest nieco inaczej niż w latach ubiegłych, ale kontynuujemy także dobre tradycje, jest więcej przestrzeni, ludzie mogą się swobodniej integrować. Atmosfera jest fantastyczna, dopisują nam humory i nastrój – dodaje Maciej Borowy, Wiceprezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Jedną z firm, która uzyskała wyróżnienie jest firma Enterprise Logistics, która prężnie działa na rynku logistycznym oferując klientom nowe usługi: – Nagroda cieszy, bo było ponad 600 firm, które ubiegały się o wyróżnieni. Jest to tytuł prestiżowy, jeden z najważniejszy w naszej historii. Nagroda została przyznana drugi raz z rzędu, nie ma długiej tradycji, ale znakomite grono gości jest niesamowite i możliwość odebrania takiej nagrody przed taką publiką jest dla nas wielkim wyróżnieniem – mówi Jerzy Gębski. Wyróżnienie za działalność społeczną i miastotwórzą otrzymała firma CSL za wkład w przestrzeń miasta i rewitalizację Łasztowni poprzez otwarcie Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia: – My się bardzo cieszymy z tego wyróżnienia, ta nagroda powoduje, że mamy więcej energii i kolejne plany i projekty będą przez nas realizowane. Szukaliśmy miejsca dla firmy i zakochałam się w budynku na Łasztowni, który wcale nie zapowiadał takiego sukcesu, ja w ten projekt uwierzyłam, pokochałam to miejsce i cieszę się, że wspólnie udało nam się zainspirować miasto do tworzenia Łasztowni. Stara Rzeźnia powstała w 2015 roku, szczęśliwie pracujemy, firma ma bardzo dobre warunki pracy i udaje nam się rozwijać naszą działalność społeczną – mówi Laura Hołowacz, Prezes Firmy CSL Internationale Spedition, wyróżniona w konkursie Pracodawca Roku.   Tradycją konkursu jest także wyróżnienie dla uczelni, która rozumie potrzeby rynku pracy. W tym roku taki tytuł zdobyła Zachodniopomorska Szkoła Biznesu: – To takie piękne wyróżnienie, które trafia na nasz jubileusz 25 lecia, co oznacza, że nie zmarnowaliśmy tych 25 lat istnienia. Zbudowaliśmy w Szczecinie archetyp szkoły biznesu z prawdziwego zdarzenia. Działamy na rzecz wzbogacenia kapitału intelektualnego naszego miasta, mamy aspiracje dostarczyć do przedsiębiorstw superwykształconych fachowców i doskonałych menadżerów – mówi prof. Aneta Zelek z Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.