środa, 30 maja 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Zmiany w sztabie Pogoni Szczecin. Kto odchodzi, kto przychodzi?

Aktualności, Miasto, Sport

Przygotowania do sezonu 2018/2019 rozpoczną się pod okiem sztabu szkoleniowego w częściowo nowym kształcie. Zmiana nastąpi także na stanowisku trenera-koordynatora Akademii Pogoni.

Nowymi asystentami trenera Kosty Runjaica będą Dietmar Brehmer (rozmowę z nim przeczytacie – TUTAJ) oraz dotychczasowy trener-koordynator Akademii Pogoni Szczecin – Robert Kolendowicz. Ze sztabu i klubu odchodzi natomiast Edi Andradina, który zrezygnował z pracy. Trener i były piłkarz żegna się z nami po siedmiu latach. Nieco ponad dwa sezony brylował na boisku, a jesienią 2013 roku, gdy zakończył karierę piłkarską, stał się trenerem pracującym od tamtej pory przy I zespole, w rezerwach oraz jako skaut Dumy Pomorza. Jeszcze wcześniej Edi reprezentował nasze barwy w latach 2004-2007. Jako trener w I zespole Pogoni Szczecin współpracował m.in. z Kostą Runjaicem, Dariuszem Wdowczykiem, a przez pewien czas także z Janem Kocianem i Czesławem Michniewiczem.
Miejsce Kolendowicza w Akademii Pogoni zajmie od 1 lipca były zawodnik i kapitan Pogoni Szczecin – Maksymilian Rogalski. 35-latek zakończył kilka tygodni temu karierę piłkarską w Wiśle Płock i wraca do stolicy Pomorza Zachodniego.
Asystentem trenera przygotowania fizycznego Rafała Buryty został Piotr Szumiło, który współpracował dotychczas z juniorami starszymi oraz młodszymi. Trener Szumiło nie kończy pracy z młodzieżą i jednocześnie będzie dbał o przygotowanie motoryczne młodych zawodników Akademii Pogoni.
Pozostali członkowie sztabu szkoleniowego I zespołu pozostają na swoich stanowiskach.