poniedziałek, 4 czerwca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Nowe władze Klastra IT. Informatyka wyjdzie poza Technopark?

Aktualności, Biznes, Miasto

Nowym prezesem Klastra IT został Jakub Borowczyk z firmy BrightONE. W skład zarządu weszło aż 12. przedstawicieli firm technologicznych należących do stowarzyszenia. Organizacja zrzesza obecnie ponad 80 firm ze Szczecina i regionu, które współpracują ze sobą na rzecz budowania i rozwoju silnej marki regionalnej branży nowoczesnych technologii.

Jakub Borowczyk od 4 lat piastuje stanowisko dyrektora zarządzającego w firmie brightONE, która należy do Klastra IT. Wcześniej przez wiele lat zdobywał doświadczenie jako menedżer w międzynarodowych korporacjach w kraju i zagranicą. Jego kariera zawodowa od początku związana jest z branżą IT – pracował jako programista, kierownik projektów, sprzedawca i menedżer. Współtworzył m.in. systemy informatyczne pierwszego lotu największego samolotu pasażerskiego na świecie – Airbusa A380. Jest rodowitym szczecinianinem, ukończył Uniwersytet Szczeciński.

Na stanowisku prezesa Klastra IT zastąpi on Katarzynę Witkowską, która pełniła tę funkcję przez ostatnich 5 lat. W tym roku nie kandydowała na stanowisko prezesa, jednak pozostała w zarządzie.

– Jako członek zarządu nadal będę działać na rzecz rozwoju klastra i branży technologicznej w naszym regionie. Oprócz tego chcę mocniej zaangażować się w doradztwo biznesowe w zakresie wdrażania innowacji w małych i średnich firmach – nie tylko w Technoparku Pomerania, ale także poza nim. Jestem przekonana, że zmiany w Zarządzie dadzą organizacji zastrzyk nowej energii i pozwolą na dalsze, dynamiczne rozwijanie działalności stowarzyszenia i zrzeszonych w nim firm – mówi Katarzyna Witkowska, ustępująca prezes Klastra IT.

Po zmianie statutu liczba członków zarządu Klastra IT zwiększyła się z 5 do 12 osób. Poza prezesem w jego skład weszli: Robert Bodendorf (MikroSerwis), Grzegorz Chamulak (Xcomp), Daniel Czapiewski (STETTINER ID&STORY), Maciej Jankowski (Fundacja Netcamp), Marcin Kaczmarek (Consileon), Rafał Malujda (Malujda Kancelaria Prawno-Podatkowa), Marzena Mojsiewicz (ProINFO Internet & Media Marketing), Marcin Skonieczny (Dige), Paweł Sławacki (Meelabs Polska), Marcin Szulga (Asseco Data Systems) i Katarzyna Witkowska (Technopark Pomerania).

– Zaangażowanie większej liczby osób w prace Zarządu wiąże się z wprowadzeniem podziału kompetencji pomiędzy jego członków. Pozwoli też na podejmowanie nowych wyzwań, na które do tej pory brakowało czasu. Zarząd w szerszym składzie wypracuje też wspólnie nowe kierunki rozwoju Stowarzyszenia. Wstępna strategia zakłada m.in. wyjście z naszą działalnością poza Szczecin i region oraz zacieśnianie współpracy z przemysłem – dodaje Katarzyna Witkowska.

Klaster IT zrzesza ponad 80 zachodniopomorskich firm, które działają niemal we wszystkich sektorach branży informatycznej. Należące do niego firmy rozwijają wzajemne relacje biznesowe poprzez realizację wspólnych projektów i udział w wydarzeniach, na których dzielą się wiedzą techniczną i biznesową. Stowarzyszenie współpracuje także ze szkołami i uczelniami w zakresie unowocześniania kształcenia specjalistów IT, z władzami samorządowymi w zakresie uwzględniania potrzeb firm IT w planowaniu polityki gospodarczej regionu oraz z instytucjami wspierającymi biznes zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.