wtorek, 19 czerwca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Pacjenci też będą kibicować. Dzisiaj mecz Polska-Senegal

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto, Sport, Wydarzenia

Z inicjatywy lekarzy Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej SPSK-2 zorganizowana została Strefa UroKibica – miejsce, gdzie pacjenci będą mogli obejrzeć mecze reprezentacji Polski i kibicować Biało-Czerwonym.Specjalne atrakcje przygotowała także Strefa Kibica przy ul. Szafera.

W sali konferencyjnej Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej, gdzie mieści się Strefa UroKibica, wszystko już gotowe. Przygotowane jest nawet menu kibica, oczywiście zdrowe i bezalkoholowe – m.in. paluszki, woda, soki. Strefa jest otwarta dla pacjentów bud. F, gdzie mieści się Klinika. Pierwszy mecz będzie można obejrzeć jutro – 19 czerwca – Polska–Senegal. Jeśli w tym czasie pacjentów odwiedzą rodziny – można kibicować wspólnie. W klinikach zabiegowych mieszczących się w bud. F wiszą plakaty informujące o strefie.

Oderwanie się na chwilę od szpitalnej codzienności ma dobry wpływ na powrót do zdrowia, a Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to szczególnych czas dla fanów tej dyscypliny sportu. Chcemy umożliwić naszym pacjentom udział we wspólnym przeżywaniu pozytywnych emocji, kiedy gra nasza drużyna. Oczywiście wszystko z zachowaniem względów bezpieczeństwa i normalnego funkcjonowania kliniki – mówi prof. dr hab. n. med. Marcin Słojewski, lekarz kierujący Kliniką Urologii i Onkologii Urologicznej szpitala na Pomorzanach.

Na tę chwilę w planach jest wspólne oglądanie meczów naszych piłkarzy (19 czerwca z Senegalem, 24 czerwca z Kolumbią, 28 czerwca z Japonią) i faza pucharowa. Jeśli Strefa UroKibica się sprawdzi, niewykluczone, że pacjenci będę mieli szansę na kibicowanie również innym drużynom.

STEFA KIBICA NA ULICY SZAFERA

Przed namiotem na Szafera (obok Hali Netto Arena) przestrzeń animacyjna. Będzie tam m.in.: piłkarski dart, turniej piłkarzyków, dmuchańce oraz okulary VR. Tuż obok do dyspozycji kibiców utworzono plażowe boisko, na którym będzie można rozegrać własne mistrzostwa.

Organizatorzy zadbali także o strefę gastronomiczną. Na stoiskach będzie można kupić m.in. hod-dogi, hamburgery, popcorn, watę cukrową, dania z grilla oraz napoje i piwo.

Serdecznie zapraszamy na mecz inauguracyjny Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji 2018. 14 czerwca o godz. 17.00 Rosja zmierzy się z Arabią Saudyjską. Do naszej strefy będzie można przychodzić już od godz. 16.