wtorek, 19 czerwca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Tłumy rowerzystów na Święcie Cyklicznym 2018

Aktualności, Miasto, Sport

Miłośnicy dwóch kółek już po raz dziewiąty spotkali się na „Święcie cyklicznym”. To największa tego typu impreza na Pomorzu Zachodnim, promująca komunikację rowerową w regionie.

W tym roku „Święto cykliczne” odbyło się w nowej formule – zamiast jednego wspólnego przejazdu przez miasto zorganizowano trzy trasy Zjazdu Gwiaździstego ze wspólną metą na pl. Mickiewicza w Szczecinie. Rowerzyści wystartowali z: Głębokiego, Rosówka oraz Prawobrzeża.Uczestnicy święta mogli wziąć udział w grze miejskiej oraz pikniku rodzinnym. W programie znalazły się także: warsztaty tańca swing, prezentacja rowerów o niesamowitych konstrukcjach, konkursy i zabawy z nagrodami. Rozstrzygnięto także konkurs fotograficzny „Święto Cykliczne z Pomorzem Zachodnim”.

„Święto cykliczne”, które w tym roku odbyło się pod wspólnym hasłem Spotkajmy się na rowerze, promuje projekt „Budowy sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego – Trasa Pojezierna”.

Rower to nie tylko środek lokomocji, ale też coraz popularniejsza forma spędzania wolnego czasu, dlatego Pomorze Zachodnie od wielu lat aspiruje, aby być miejscem przyjaznym rowerzystom. Dzięki współpracy z lokalnymi samorządami udogodnienia dla cyklistów stają się faktem – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Budowa sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego to projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020. Więcej informacji o koncepcji sieci tras rowerowych: www.rowery.rbgp.pl oraz www.rowery.wzp.pl/mapa

„Święto cykliczne” jest współfinansowane ze Środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sport dla wszystkich”.