wtorek, 26 czerwca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Czy Chór Akademii Morskiej w Szczecinie podbije Kanadę?

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto, Wydarzenia

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie wyrusza za Ocean, by reprezentować uczelnię, region oraz Polskę na międzynarodowym festiwalu chóralnym Kathaumixw, który odbędzie się między 2 a 8 lipca w Powell River w Kanadzie. Zespół będzie jedynym zespołem z Polski oraz jednym z dwóch (oprócz Słowacji) przedstawicieli Europy podczas festiwalu!

Tydzień festiwalowy poprzedzi trasa koncertowa naszego chóru. 40-osobowy zespół pod dyrekcją dr hab. Sylwii Fabiańczyk-Makuch odwiedzi miasteczka kanadyjskiego regionu Kolumbii Brytyjskiej, koncertując niemal codziennie dla międzynarodowej publiczności, prezentując zarówno polski jak i zagraniczny repertuar. W czasie trasy koncertowej zespół zaśpiewa.  m.in:

  • 27 czerwca – w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Port Coquitlam,
  • 28 czerwca – w Phoenix Auditiorium w The Haven na Gabriola Island,
  • 29 czerwca – w Fanny Bay na Vancouver Island

Udział w Kathaumixw Chór rozpocznie od wspólnego występu z dwoma innymi chórami na gali otwierającej festiwal. – W czasie tygodnia spędzonego w Powell River zespół zaprezentuje się w trzech kategoriach konkursowych oraz podczas koncertów towarzyszących, organizowanych przez cały czas trwania festiwalu – mówi dyrygent, Sylwia Fabiańczyk-Makuch. Kathaumixw zakończy uroczysty koncert, na którym zabrzmią utwory wykonane przez kilkusetosobowy chór złożony ze wszystkich zespołów festiwalowych.

W festiwalu wezmą udział chóry z całego świata, m.in. z Stanów Zjednoczonych, Ugandy, Australii, Kuby, Tajwanu, Hong-Kongu, Kanady.

Komentarzy: 1

  1. Super! Jest to zdecydowanie najlepszy chór w naszym regionie, jeden z przodujących w kraju! Duma naszego miasta! Powodzenia dla wszystkich chórzystów i dyrygenta!