piątek, 6 lipca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Urodziny Szczecina – mnóstwo wydarzeń dla mieszkańców. HARMONOGRAM

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto, Wydarzenia

Dwa, urodzinowe torty po 73 kg każdy, koncerty, warsztaty dla dzieci, wystawy oraz wyjątkowa potańcówka – to atrakcje przygotowane z okazji urodzin miasta, podczas których będziemy świętować również Dzień Pionierów Miasta Szczecina.

Urodziny Szczecina: 7 lipca 2018 r. w godz. 12.00 – 19.00, Ogród Różany

PROGRAM:

Tort urodzinowy (godz. 12.00)

Koncerty (godz. 12.00 – 15.00)

 

– Kontrast Kwartet

Kontrast Kwartet powstał w 2013 roku. Kwartet tworzą Irena Cebrij-Żywicka, Joanna Sadłowska, Patrycja Florek, Katarzyna Kupny. Każda z tych pań przez lata nabierała doświadczenia muzycznego poprzez naukę w Akademii, udział w licznych warsztatach muzycznych, grając z profesjonalnymi orkiestrami symfonicznymi oraz z zespołami kameralnymi. Łącząc wspólnie zdobyte doświadczenie, postanowiły stworzyć kwartet smyczkowy – Kontrast.

Na urodzinach Szczecina zespół wystąpi w składzie 4 osoby –kwartet smyczkowy oraz fortepian i śpiew prezentując zróżnicowany i bogaty repertuar. Jednak głównie dominować będą przyjemne i lekkie utwory, czyli muzyka filmowa, musicalowa, taneczna i rozrywkowa.

 

Bigband „Jackpot and Floating Orchestra”

Bigband „Jackpot and Floating Orchestra” to projekt muzyczny zainicjowany przez Duet Jackpot – finalistów X jubileuszowej edycji Must Be The Music.

Orkiestrę tworzą muzycy szczecińscy, od wielu lat będący wizytówką miasta, reprezentując Szczecin na krajowej i zagranicznej scenie.

Program przygotowany przez Jackpot&Floating Orchestra to piosenki 20-sto lecia międzywojennego. Na program składają się utwory takich wykonawców jak : Eugeniusz Bodo, Hanka Ordonówna, Mieczysław Fogg i inni.

Zabrzmią  m.in. takie piosenki jak: Na pierwszy znak, Sexapeal, Tango Milonga, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Gramofonomanka, Upić się watro i wiele innych najpiękniejszych kompozycji okresu międzywojennego.

 

– Jona Ardyn

Jona Ardyn wokalistka, autorka tekstów, muzyki, instrumentalistka. Z urodzenia łodzianka, z wyboru szczecinianka. Stypendystka polskich oraz amerykańskich uczelni. Studiowała w Los Angeles, Oklahoma City, Kansas City, Łodzi oraz Szczecinie. Studiowała w Los Angeles, Oklahoma City, Kansas City, Łodzi oraz Szczecinie. Doświadczenie zawodowe zdobywała na wielu scenach.W Polsce współpracowała z Januszem Józefowiczem, Januszem Stokłosą z zespołem Blue Café, Raggattack, Varius Manx, Andrzejem Krzywym, Adamem Makowiczem, Wojtkiem Pilichowskim, Markiem Kościkiewiczem, Łukaszem Lachem, Pauliną Przybysz, Miką Urbaniak. Repertuar Jony jest eklektycznym połączeniem różnych gatunków muzyki oscylujących w akustycznym brzmieniu Stanów Zjednoczonych.

 

RÓŻANKA DZIECIOM – Warsztaty twórcze i zabawy (godz. 12.00-16.00)

– szczudlarze

– malowanie buziek – jedna osoba

– warsztaty dla dzieci – robimy dekoracje do spektaklu: kwiaty z bibuły, broda koziołka z waty dla dzieci,

– baloniki do skręcania

– wielkie bańki mydlane

-warsztaty orgiami

– warsztaty plecenia wianków z żywych kwiatów

 

Spektakl Koziołek Matołek 15:00 – 1 h

„Niesamowity Koziołek Matołek”

Dlaczego Koziołek matołek szuka tak naprawdę Pacanowa? O czym marzy i kogo spotka na swojej drodze? Czy dzieci pomogą mu w jego poszukiwaniach i obronią przed złymi postaciami? Pewnie, że tak, bo jeśli w życiu ma się cel i przyjaciół to wszystko musi się udać. Nasz spektakl to zabawna i mądra historia zagrana i opowiedziana przez 3 aktorów. Razem z nami grają też kolorowe pacynki i dzieci. W bajce jest dużo tańca, muzyki, piosenek. Uczymy dzieci piosenki, która pomaga Koziołkowi w jego wędrówce, wspólnie tańczymy układ taneczny i udowodniamy, że warto spełniać swoje marzenia.

Urodzinowa „Potańcówka” (godz. 16.00)  

Kolejna Potańcówka kręcić się będzie wokół przebojów z rodzimego podwórka. Nie zabraknie szlagierów ze złotej polskiej epoki lat 50-70,  ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych. Na liście znajdzie się także muzyka nawiązująca do naszego pięknego Miasta (m.in. Filipinki). Dla najlepiej przebranych i tańczących par niespodzianki.