środa, 11 lipca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Jazz w Starej Rzeźni – koncert już 17 lipca

Aktualności, Kultura i rozrywka, Wydarzenia

Mimo sezonu wakacyjnego w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia nie brakuje wydarzeń artystycznych, w których warto wziąć udział. Po koncercie Tomasza Stockingera zapraszamy na kolejne muzyczne wydarzenie. Koncert jazzowy kwartetu Ben van den Dungen Quartet to wydarzenie jakie nie może ominąć każdego kto lubi muzykę na wysokim poziomie. Koncert odbędzie się w Starej Rzeźni już 17 lipca. Bilety są w sprzedaży!

Ben van den Dungen ukończył Royal Academie of Music w Hadze w roku 1988 w klasie saksofonu sopranowego i tenorowego. Jego kariera jako muzyka jazzowego nabrała rozpędu po otrzymaniu NOS Jazz Award w roku 1985. Grał z wieloma zespołami i w sumie zagrał ponad 5500 koncertów w ponad 70 krajach. Miedzy innymi z „Tango Extremo”, który publiczność z Elbląga miała już okazję poznać w czasie ich trasy koncertowej w Polsce w roku 2015. W roku 2012 założył własny zespół czyli Ben van den Dungen Quartet. Do tej pory ukazały się trzy albumy tej formacji: “Ciao City” z roku 2012, „A Night At The Club” z roku 2014 oraz najnowszy – „2 sessions” z roku 2017.

Ben van den Dungen Quartet, to wyjątkowa mieszanka bardzo silnych osobowości scenicznych które tylko jazz może połączyć w jednym projekcie. Artyści pochodzący z różnych końców świata i przestrzeni muzycznych, łączący swój talent tu i teraz. A rezultat to płyta dająca słuchaczowi mieszankę „happy feel” i stuprocentowego jazzu.

Bilety na koncert dostępne są w Kubryku Literackim oraz na stronie bilety.fm. Bądźcie z nami, to będzie niezwykły, pełen jazzu koncert.