czwartek, 12 lipca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

III Gryf Tango Maraton czyli Magia Tanga na Łasztowni

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto

Ponad 41 godzin tańca, 200 osób z całego świata tańczących tango, wspaniałe taneczne pokazy oraz muzyka na najwyższym poziomie – przed nami kolejna odsłona Gryf Tango Maraton. Wydarzenie zdobyło już ogólnopolską renomę, a goście z zagranicy tylko potwierdzają, że w Szczecinie coraz więcej osób tańczy. Maraton potrwa od piątkowego wieczoru do niedzieli. W planach jest także taneczny rejs oraz flashmob na który zaproszeni są wszyscy mieszkańcy miasta. Od początku istnienia, Gryf Tango Maraton odbywa się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Wydarzenie zdobywa z roku na rok coraz większą renomę. W tym roku będziemy gościć tancerzy z całego świata. Łączy ich miłość do tanga oraz na pewno… wytrzymałość. Tego typu wydarzenie wymaga bowiem dużej determinacji, uczestnicy maratonu tańczyć będą w swoim stylu i swoim tempie, ale założenie jest takie by tańczyć jak najdłużej. Zapisy na III edycję Tango Gryf Maratonu trwały zaledwie kilkanaście minut. Na parkiecie Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zobaczymy ponad 100 par: – Cieszymy się, że nasza szczecińska impreza cieszy się tak wielkim powodzeniem, lista zainteresowanych zapełniła się momentalnie. Jest potrzeba organizacji tego typu wydarzeń w Szczecinie, w Polsce, ale i na świecie cieszą się wielkim zainteresowaniem  – mówi Dorota Grygier. Jak wygląda maraton? Czy uczestnicy tańczą bez przerwy? – Nie, to nie jest tak jak w filmie „Czyż nie dobija się koni…”, nazwa maraton jest tak naprawdę umowna i nie ma tutaj mowy o tym by uczestnicy tańczyli do utraty tchu i by słaniali się na nogach, są oczywiście tacy co tańczą przez wiele godzin, czasem nawet całe noce. Dajemy możliwość tańca przez dwie doby non stop, ale każdy z uczestników tańczy tyle ile ma ochotę i jaką ma potrzebę tańczenia. Grają różni DJ-e, jeden set trwa zwykle kilka godzin. Są osoby, które tańczą w nocy, a są tacy, którzy preferują taniec w ciągu dnia – dodaje Dorota Grygier, współorganizatorka wydarzenia. W sumie można tańczyć podczas wydarzenia przez 41 godzin, do tego dochodzą takie wydarzenia jak: pre-milonga, after milonga, rejs tangowy w niedzielę i flashmob na Wałach Chrobrego.

Do tańca parom obecnym w Starej Rzeźni przygrywać będą DJe z całej Europy. Nie zabraknie gości z Niemiec, Włoch, Rosji czy oczywiście najpopularniejszych polskich artystów. Będą zarówno sety bardziej dynamiczne jak i wolniejsze, pozwalające na chwilę wytchnienia. – Nasze wydarzenie jest stosunkowo młode jeżeli porównamy je z innymi maratonami, które odbywają się w Polsce od wielu lat. Widzimy jednak, że jest potrzeba i cieszymy się z takiego rozwoju wydarzenia. Maraton odbywa się w Starej Rzeźni na Łasztowni, miejscu, które ma niezwykły klimat i zawsze kiedy nasi goście pływają Odrą lub idą na spacer na Łasztownię podziwiają jak pięknym miastem jest Szczecin – dodaje Dorota Grygier, współorganizatorka wydarzenia.

Premilonga zaczyna się w czwartek o godzinie 20.00 w klubie Browar Polski. Właściwe wydarzenie startuje w piątek o 20.00. W sobotę od 10.00 miejsce będą mieć warsztaty taneczne, w których uczestniczyć będą zapisane pary oraz najlepsi nauczyciele tanga w Polsce. W niedziele o 11.00 przy fontannie na Wałach Chrobrego odbędzie się Flash Mob na który zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta. Następnie pary udadzą się na rejs po Odrze na statku Białej Floty, tam również będzie tańczone tango.