poniedziałek, 23 lipca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Dni Ulicy Zbożowej 2018. PIERWSZE SZCZEGÓŁY!

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto

Kiedy zaczynaliśmy Łasztownię odwiedzali nieliczni. A teraz? Teraz to prawdziwe serce naszego miasta! Czwarty raz w sierpniu odbędą się Dni Ulicy Zbożowej. Już teraz zapraszamy byście wpisali sobie ten weekend koniecznie do kalendarza. Będzie się działo. Wykłady, warsztaty, spacery po Łasztowni, koncerty, atrakcje dla dzieci oraz… szalony Festiwal Kolorów. Poznajcie pierwsze szczegóły!

Trwa dopinanie programu, który zaprezentujemy już niebawem – możemy obiecać moc atrakcji dla całych rodzin. Podstawą będą warsztaty dla dzieci i wydarzenia, w których udział będą mogli wziąć zbiorowo wszyscy mieszkańcy miasta. Od początku idą naszego święta plenerowego było integrowanie mieszkańców, pokazywanie Łasztowni i umożliwianie rodzinom aktywnego spędzania czasu razem.  Na jakie atrakcje mogą liczyć mieszkańcy naszego miasta?

18 sierpnia, od godziny 16.00 do późnych godzin wieczornych planowane są projekcie filmowe dział związanych z naszym miastem. Filmy te wcześniej można było już oglądać w Starej Rzeźni podczas spotkań autorskich, nigdy jednak w takim zestawie jeden po drugim. Zapraszamy do Sali Iluzjon.

 

Harmonogram:
Lastadia Story – impresyjną opowieścią o wyspie Łasztownia. – 16:00 – 16:30
Susudata – Dokumentalna opowieść o jednym dniu z życia miasta Szczecin, podzielona na pięć aktów odpowiadających kolejnym porom dnia. 16:45 – 17:45
Immer Reisebereit – Dokumentalna opowieść o kompozytorze Piotrze Klimku. 18:00 – 18:20
Mój pierwszy raz – film dokumentalny opowiada o zwykłym dniu pana Henryka, w którym po raz pierwszy wydarzyło się coś wyjątkowego – coś, o czym nasz bohater nigdy nie zapomni. Akcja obrazu rozgrywa się we współczesnym Szczecinie.
18:35 – 18:50
Czempion – Zdzisław Mikuła – Pasjonat koni sportowych i kanarków Harceńskich. Swoje pasje traktuje jako odskocznię od trudów dnia codziennego. 19:05 – 19:25
Pan Ciasteczko – Krzysztof Kraśniewicz – mieszkaniec Szczecina, uczestnik większości wydarzeń kulturalnych odbywających się w mieście. 19:40 – 19:55
Pionierka – Krystyna Łyczywek – pionierka powojennego Szczecina, romanistka, tłumaczka literatury
francuskiej. 20:10 – 20:30

Kolejną potwierdzoną atrakcją, którą koniecznie warto zapisać w kalendarzu jest FESTIWAL KOLORÓW. Zabawa zacznie się 19 sierpnia o godzinie 15.00. Podczas ostatnich Dni Ulicy Zbożowej cieszył się wielkim zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. Tłum młodych ludzi godzinami bawił się w rytm muzyki, sypiąc na siebie kolorowe proszki HOLI.

FESTIWAL KOLORÓW to:
* niezliczona ilość kolorów!
* oryginalne proszki Holi najwyższej jakości! (schodzą z ubrań)
* najlepsi DJ’e!
* popularni artyści, których sami wybierzecie!
* smaczne jedzenie z najlepszych foodtrucków!
* pozytywna atmosfera i radość życia!

– Nieważne ile masz lat czy jakiej muzyki słuchasz, ważne że potrafisz się uśmiechać i lubisz spędzać czas w gronie zwariowanych osób – zapowiadają organizatorzy.

W najbliższych dniach Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia potwierdzi kolejne atrakcje, które będą mieć miejsce podczas czwartek edycji Dni Ulicy Zbożowej. Możemy obiecać, że duży nacisk kładziony będzie na atrakcje dla najmłodszych, przedstawienia dla dzieci oraz warsztaty edukacyjne. Nie zabraknie także spacerów po Łasztowni z przewodnikiem oraz prezentacji artystycznych na scenie, która będzie ustawiona w okolicach Starej Rzeźni. Wzorem lat ubiegłych odbędzie się parada kwiatowa oraz warsztaty florystyczne oraz prezentacje twórców związanych z naszą instytucją kultury. Zapiszcie tę datę w kalendarzu – 18 i 19 sierpnia musicie koniecznie odwiedzić Łasztownię i Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Więcej szczegółów już niebawem.