środa, 25 lipca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

„Dziaramy dla równości” – Queer Tattoo Day po raz pierwszy w Szczecinie

Aktualności, Miasto

19 sierpnia, cztery tygodnie przed Marszem Równości – świętem ludzi LGBTQ+ i ich sympatyków – będzie można wesprzeć to wydarzenie w niezwykły sposób. Ekipa osób zawodowo zajmujących się sztuką tatuażu wykona chętnym nowe dziary, a cały dochód przekazany zostanie na rzecz organizacji Marszu.


– Nasza praca i czas w ten sposób będą wkładem w budowanie społeczeństwa otwartego i tolerancyjnego, w którym każdy ma równe prawa – mówi Natalia, pomysłodawczyni imprezy. W Szczecinie takiego benefitu jeszcze nie było, ale w Polsce podobne imprezy miały już miejsce. W zeszłym roku w Warszawie akcja „Dziarą w Homofobię” wsparła działania organizacji KPH na rzecz akceptacji i bezpieczeństwa osób nieheteronormatywnych. – Nasza akcja jest inicjatywą prywatnych osób. Przestrzeni udzieli studio mieszczące się przy ul. Kaszubskiej. Benefit rozpocznie się o godzinie 11:00. Nie będzie wcześniejszych zapisów, więc warto przyjść jak najwcześniej. Artystki/artyści, na codzień pracujący w różnych szczecińskich studiach tatuażu, przygotują tematycznie dobrane wzory. Ceny będą niższe od zwykłych – koszt jednego tatuażu to 150 – 250 zł. Wszelkie informacje znajdziecie na wydarzeniu na FB: https://www.facebook.com/events/618986651808025/ Tam też wkrótce będzie można zobaczyć przykłady proponowanych dziar.

Stowarzyszenie Lambda Szczecin intensywnie pracuje nad organizacją marszu i Szczecin Pride Festival. Szczecińskie święto miłości i tolerancji zaplanowane jest na 15 września. – Przygotowania idą zgodnie z planem – mówi Monika Pacyfka Tichy z Lambdy, prywatnie miłośniczka sztuki tatuażu. – Jesteśmy w trakcie dopinania szczegółów. Jest to pierwsze w takiej formule i skali takie wydarzenie w Szczecinie, więc musimy przecierać wszystkie szlaki. Nawiązaliśmy współpracę z wieloma szczecińskimi organizacjami, którym również zależy na budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Jesteśmy zaskoczeni skalą pozytywnego odzewu i chęci pomocy zarówno ze strony instytucji, jak i prywatnych osób. Wsparcia nigdy za wiele, zatem każdy, kto chce nam pomóc, może się do nas zgłaszać mailowo lub za pośrednictwem naszego FB – dodaje.