środa, 25 lipca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Marek Napiórkowski w Starej Rzeźni

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto

Czy to będzie koncertowe wydarzenie jesieni? Jest na to szansa! Jeden z najwybitniejszych, polskich muzyków jazzowych zaprezentuje się w Starej Rzeźni już 7 listopada. Bilety są do nabycia w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni.

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę – dziesięciokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej FRYDERYK w kategoriach Jazzowy Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku. Podczas osiemnastoletniej współpracy z Anną Marią Jopek Napiórkowski partycypował we flagowych projektach artystki, będąc jednocześnie jej najbliższym muzycznym partnerem. Spośród wielu przedsięwzięć z AMJ warto wymienić album Pat Metheny & Anna Maria Jopek „Upojenie” oraz będący uwieńczeniem tej współpracy koncert „Upojenie” z Patem Metheny w Sali Kongresowej w Warszawie. Jako współproducent i autor większości kompozycji od kilkunastu lat towarzyszy karierze Doroty Miśkiewicz. Uczestniczył w niezliczonej ilości projektów i nagrań wielu artystów.
Premierowy materiał z najnowszej płyty Gitarzysty „WAW-NYC”, której skład tworzą znamienici przedstawiciele warszawskiej i nowojorskiej sceny jazzowej: światowej sławy perkusista – Clarence Penn, rozchwytywany polski basista – Robert Kubiszyn, nominowany do Nagrody Grammy pianista Manuel Valera.  Płyta „WAW-NYC” przyniosła Markowi Napiórkowskiemu dwie nominacje do tegorocznej Nagrody Muzycznej FRYDERYK: w kategorii Jazzowy Album Roku oraz Artysta Roku.

Koncert Marka Napiórkowskiego to jedno z wydarzeń na które Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zaprasza mieszkańców Szczecina: – To będzie jesień obfita w koncerty, możemy zaryzykować stwierdzenie, że jeszcze nigdy w tym sezonie nie mieliśmy tylu zaplanowanych wydarzeń muzycznych, a w harmonogramie pojawiają się kolejne. We wrześniu zapraszamy na koncert Johna Portera, na naszej scenie zaprezentuje się także uwielbiana Mery Spolsky oraz wyprzedany zimą koncert Jarka Wista z projektem Swinging With Sinatra. Mogę zdradzić, że muzycznych niespodzianek będzie jeszcze kilka, ale o tym już niebawem – mówi Patryk Walczak z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Bilety na wszystkie wydarzenia muzyczne odbywające się w Starej Rzeźni kupicie Państwo w Kubryku Literackim na Łasztowni.