środa, 25 lipca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Masowo kradną leżaki z Wyspy Grodzkiej

Aktualności, Miasto

Wciąż wielu mieszkańców nie potrafi uszanować dobra wspólnego. Wyspa Grodzka, podobnie jak Łasztownia i Bulwary to nowe rozrywkowe centrum Szczecina. Co wieczór czas spędza tam ogromna grupa młodych ludzi. Nie wszyscy potrafią się jednak dobrze zachować. Zdjęcia z monitoringu pokazują jak niszczone są leżaki, które ustawione są na wyspie. Spółka Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia przyznaje, że dochodzi także do kradzieży.

Leżaków jest kilkadziesiąt i goście Wyspy bardzo często narzekają, że podczas imprez plenerowych nie ma na czym siedzieć, a piasek jest brudny i twardy. Niestety nie jest to wina operatora wyspy, a mieszkańców, którzy niszczą i kradną leżaki. Po każdym weekendzie kilka wymaga naprawy, a kilka po prostu znika. Nagrania z monitoringu pokazują, że goście tego miejsca nie zawsze zachowują się właściwie: – Niestety, kradzieże sprzętu z Wyspy Grodzkiej to zjawisko dość częste. Z Miejskiej Strefy Letniej giną nie tylko leżaki, ale także zabawki, koce. Wynoszenie tych rzeczy nie jest jedynym problemem, ponieważ odwiedzający również niszczą sprzęt, który jest dla nich przygotowany. Od początku sezonu z terenu Wyspy wyniesiono już kilkanaście leżaków, koszt jednego leżaka to ok. 80 zł – przyznaje Celina Wołosz, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej. – Miejską Strefę Letnią tworzą przede wszystkim odwiedzający ją mieszkańcy Szczecina i turyści, którym staramy się zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki do relaksu. Nie szczędzimy sił i środków, aby to wyjątkowe miejsce zawsze prezentowało się jak prawdziwa wizytówka miasta. Zachowanie odwiedzających to miejsce ma bardzo duży wpływ na jego wygląd i funkcjonowanie. Jeśli plażowicze sami nie będą szanować tego, co jest dla nich przygotowywane, to nasze starania pójdą na marne. Dlatego apelujemy o pozostawianie leżaków, zabawek na swoim miejscu oraz o to, aby ich niszczyć, bo na to nie ma przyzwolenia. Teren jest monitorowany i każda nawet najmniejsza kradzież jest zarejestrowana. Dbajmy o nasze wspólne dobro, którym możemy cieszyć się przez cały sezon – dodaje Celina Wołosz.

Wyspa Grodzka jest czynna codziennie do późnych godzin wieczornych. Największym zainteresowaniem cieszy się w weekendy. Organizowane są tam wtedy warsztaty i zajęcia dla dzieci, a wieczorami wydarzenia taneczne, a także np. cieszący się wielkim zainteresowaniem stand-up. Żegluga Szczecińska nagrania z monitoringu przekazuje policji. Sprawcy kradzieży i aktów wandalizmu będą pociągani do odpowiedzialności.