niedziela, 29 lipca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Sunrise Festival 2018: 46 osób zatrzymanych z narkotykami

Aktualności, Miasto

Za nami drugi dzień jednego z największych festiwali muzyki elektronicznej w Europie, który do Kołobrzegu przyciągnął tysiące miłośników. Policjanci oraz funkcjonariusze innych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, w ramach policyjnej operacji w Kołobrzegu oraz na drogach dojazdowych położonych na terenie całego województwa zachodniopomorskiego prowadzą wzmożone działania. W trakcie drugiej doby zatrzymano 59 osób, które m.in. posiadały środki odurzające i psychoaktywne, lub kierowały pojazdami będąc pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu.

Wzmożone siły umundurowanych funkcjonariuszy oraz policjantów pionu kryminalnego ponownie patrolowały ulice miasta oraz drogi dojazdowe do Kołobrzegu i reagowały w każdym przypadku, gdy zostały naruszone obowiązujące przepisy prawa.
W związku z operacją „SUNRISE 2018” w drugim dniu zabezpieczenia zatrzymano 59 osób. 46 z nich posiadało przy sobie środki odurzające lub psychoaktywne, głównie była to marihuana, ecstasy, amfetamina .
W trakcie działań na terenie Kołobrzegu oraz na drogach dojazdowych policjanci  ujawnili   6 kierujących prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości oraz 4 kierowców będących  pod wpływem środków odurzających. Mundurowi zatrzymali także trzy osoby poszukiwane.
W drugim dniu policyjnej operacji brało udział ponad 290 policjantów. Do służby skierowano także 12 przewodników psów służbowych. W tych działaniach policjantów wspierało 18 funkcjonariuszy z innych służb i podmiotów pozapolicyjnych.