poniedziałek, 30 lipca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

John Porter w Starej Rzeźni

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto

Mocne uderzenie na początek sezonu jesiennego w Starej Rzeźni. Solowy koncert Johna Portera będzie mieć miejsce już 14 września. Bilety rozchodzą się bardzo szybko, ale są dostępne jeszcze w naszym Kubryku Literackim oraz na stronie Bilety.FM. Podczas koncertu usłyszymy najnowsze piosenki Portera z solowej płyty „Honey Trap”, ale i utwory z licznych projektów grupowych Portera np. z Nergalem czy Anitą Lipnicką.

Kim jest John Porter nikomu nie trzeba mówić. Walijski muzyk i wokalista od dekad wyznacza kierunki w których zmierza polska muzyka rockowa. W 1977 poprzez jazzmana Tomasza Piesiewicza poznał Korę i Marka Jackowskiego. Stworzyli trio o nazwie „Maanam-Elektryczny Prysznic”, późniejszy Maanam. Razem współpracowali przez około 2 lata, Porter grał tam głównie na gitarze akustycznej i wraz z Markiem Jackowskim towarzyszył wokalnie Korze. Następnym etapem muzycznej działalności Portera w Polsce było założenie grupy Porter Band, która wpisała się do kanonu muzyki rockowej doskonale przyjętym albumem „Helicopters”. Kolejne lata to wiele muzycznych sukcesów, mnóstwo muzycznych projektów oraz dziesiątki koncertów. Po latach milczenia John Porter powrócił niespodziewanym duetem z Anitą Lipnicka. Płyta „Nieprzyzwoite piosenki” sprzedała się w nakładzie ponad 100 tysięcy egzemplarzy. Kolejne „Inside story” oraz „Goodbye” pokryły się złotem. Duet zagrał setki koncertów udowadniając, że możliwe jest harmonijne połączenie surowego, rockowego charakteru Johna Portera i wyjątkowej delikatności i liryczności Anity Lipnickiej. Po zakończeniu współpracy Porter wydał dobrze przyjęty album „Back in Town” a następnie promowany właśnie „Honey Trap”.

Koncert na Łasztowni będzie koncertem solowym i akustycznym. Porter czarować będzie dźwiękami gitary akustycznej i swoim surowym, szorstkim, ale niezwykle czarującym głosem. Usłyszymy solowe utwory z ostatniej płyty, ale i utwory z licznych muzycznych kolaboracji artysty.

Koncert w Starej Rzeźni odbędzie się 14 września o godzinie 19.00. Bilety są dostępne w Kubryku Literackim oraz na portalu Bilety.FM. To pierwszy koncert z bogatego, jesiennego repertuaru Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Jesienią w naszym centrum usłyszymy kolejną odsłonę projektu Swinging With Sinatra. Zagra także Marek Napiórkowski, Mery Spolsky i mnóstwo innych artystów.