poniedziałek, 30 lipca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Kolejne mieszkania od gminy czekają na wynajem od zaraz

Aktualności, Miasto

80 mieszkań w ciągu kilku tygodni wynajęto w ramach Oferty non stop. Kolejne lokale czekają na chętnych. Zainteresowanie ofertą nie gaśnie.

Oferta jest na bieżąco aktualizowana.

Obecnie można wynająć kilka lokali znajdujących się m.in. przy ul. Bolesława Śmiałego i Ściegiennego.  Aktualnie w ofercie znajdują się duże mieszkania o pow. od 70 do 90 m2.Przykład: mieszkanie przy ul. Bolesława Śmiałego 14a w odnowionej kamienicy,  pow. ok 70 m2, dwa pokoje, kuchnia łazienka, przedpokój, ogrzewanie miejskie –  czynsz ok 950 zł/mc plus media.W kolejnych tygodniach na stronach ZBiLK pojawią się następne oferty. Warto regularnie odwiedzać stronę internetową.

Oferta Non stop. 

To możliwość wynajęcia mieszkania należącego do TBS, a będącego w dyspozycji gminy. Na liście do wynajęcia znajdują się mieszkania, położone zarówno na lewobrzeżu i prawobrzeżu miasta Większość z nich to mieszkania zmodernizowane, wykończone pod klucz.W pokojach – wykładziny we współczesnym standardzie, w łazienkach – terakota oraz płytki ceramiczne, zlewozmywaki, wanny, umywalki, armaturę sanitarną nowa stolarka okienna i drzwiowa  itp. Czynsz w takich mieszkaniach wynosi 13,68 zł/m2 miesięcznie, a w przypadku mieszkań komunalnych mniej.Wśród zalet wynajmowania tych mieszkań można wymienić m.in. : wysokość czynszu  która, w porównaniu ze stawkami rynkowymi jest na poziomie 50-60 proc, trwałość najmu, stabilność i przewidywalność czynszu (w przeciwieństwie do wolnego rynku) .Wszystkie oferty mieszkań są bardzo szczegółowo i starannie opisane.W ofercie jest informacja o metrażu mieszkania, liczbie pomieszczeń, wysokości czynszu, rodzaju ogrzewania, kaucji itp.Szczegółowa oferta mieszkań do wynajęcia znajduje się na stronie ZBiLK.

Co gdzie i jak? 

Aby wynająć jedno z tych mieszkań należy spełnić wymagane kryterium dochodowe i przed podpisaniem umowy wpłacić kaucję. O pierwszeństwie do zawarcia umowy decyduje data i godzina złożenia kompletnego wniosku w siedzibie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych .Szczegółowe informacje i druki wniosków znajdują się na stronie www.zbilk.szczecin.pl .Można je także uzyskać osobiście w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25. Informacje na temat zasad najmu mieszkań można również uzyskać pod nr telefonu: 91 48 86 333, 91 48 86 301, 91 43 45 455 (od pon do pt. w godz. od 7.30 do 15.30)
„Zamieszkaj dobrze !”

Oferta non stop to jeden z dziesięciu programów mieszkaniowych Szczecina. Stanowią one bogatą ofertę skierowana do osób z różnych środowisk, o różnych potrzebach mieszkaniowych, a przede wszystkim o różnym poziomie dochodów, które na ustalonych zasadach mogą wynająć mieszkanie. Miasto dysponując mieszkaniami w obu gminnych TBS’ach oraz we własnym zasobie mieszkaniowym – wynajmuje mieszkania zawodowym rodzinom zastępczym, usamodzielniającym się wychowankom placówek wychowawczo-opiekuńczym lub pieczy zastępczej, studentom, absolwentom, dużym rodzinom oraz seniorom.