poniedziałek, 30 lipca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Stara Rzeźnia i Stowarzyszenie Progressum razem

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto

Wiele wspólnych inicjatyw już wspólnie zorganizowaliśmy – mowa przede wszystkim o koncertach i wydarzeniach charytatywnych. Kolejne projekty przed nami. Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oraz Stowarzyszenie Progressum współpracują przy organizacji Dni Ulicy Zbożowej oraz nad nowym cyklem spotkań, które roboczo nazywa się „Poniedziałki z Progressum” – co dwa tygodnie na Łasztowni poruszane byłyby ważne tematy społeczne w formie dyskusji czy prezentacji filmowych.

– Współpracujemy ze Starą Rzeźnią od wielu lat i to jest bardzo dobra współpraca, która zaowocowała wieloma koncertami charytatywnymi czy licytacjami, które mogły się odbywać w murach centrum kultury na Łasztowni. Ta współpraca będzie poszerzana i cieszymy się, że możemy pomóc w organizacji Dni Ulicy Zbożowej, które odbędą się 18 i 19 sierpnia. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, w tym konkursy dla najmłodszych. Nawiążemy do nazwy Ulicy Zbożowej i zorganizujemy konkurs na zbożowe wianki, które będzie można upleść z prawdziwego, wiejskiego zboża. W procesie twórczym pomagać będą seniorki ze Stowarzyszenia „Stołczyn po sąsiedzku” oraz „Skolwin i my”. Na miejscu obecne będą dzieci z Domu Dziecka działającego przy Fundacji „Tęcza serc” oraz z Domu Dziecka w Tanowie. Znowu będziemy w temacie łączenia pokoleń, bo nie ukrywamy, że na tym naszej organizacji zależy najbardziej. By mobilizować i zachęcać do działania ludzi, którzy pozornie mogą wydawać się wykluczeni. Zaprzeczamy temu i na pewno Dni Ulicy Zbożowej i artystyczne zaangażowanie zarówno seniorów jak i dzieci z domu dziecka będzie tego najlepszym dowodem – mówi Prezes Monika Dyker – Woźniak.

Poza zbliżającymi się „Dniami Ulicy Zbożowej” planowany jest szereg innych inicjatyw, których pierwsze odsłony będą mieć miejsce już w sierpniu. Kolejne planowane są cyklicznie od sezonu jesiennego: – Planujemy ponowienie tematu roli ojca w życiu dziecka. Goście Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia obejrzą więc film „Fathero” autorstwa dzieciaków z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży. Po filmie planowana jest dyskusja. Na najbliższy czas planowany jest także recital seniorek z Klubu Seniora na Skolwinie. Szykujemy także koncerty i warsztaty dla dorosłych i dla dzieci. Obecnie pracujemy nad cyklem programowym „Poniedziałki z Progressum” byłoby to wydarzenie organizowane co dwa-trzy tygodnie, każde spotkanie będzie mieć swój motyw przewodni i będzie zachęcać do dyskusji nad ważnymi społecznymi tematami. Pomysłów mamy bardzo dużo, choćby tematy dotyczące uzależnień czy problemów z którymi borykają się kobiety – dodaje Monika Dyker – Woźniak. – Jesteśmy bardzo wdzięczni Prezes firmy CSL Internationale Spedition i Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia za to, że możemy wspólnie działać na rzecz mieszkańców naszego miasta. Spotkaliśmy się z ogromną życzliwością, którą pragniemy odwzajemnić. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do Starej Rzeźni – dodaje Monika Dyker – Woźniak, Prezes Stowarzyszenia Progressum.

Śledźcie na bieżąco portal Moja Łasztownia gdzie już wkrótce będziemy informować o kolejnych wydarzeniach organizowanych w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Dni Ulicy Zbożowej – największe plenerowe wydarzenie organizowane przez naszą instytucję będzie mieć miejsce już 18 i 19 sierpnia.