wtorek, 31 lipca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Z myślą o turystach będą rozwijać działalność gospodarczą. Pomogą środki z PROW

Aktualności, Biznes

Wicemarszałek województwa Jarosław Rzepa w poniedziałek, 30 lipca, spotkał się z przedsiębiorcami, którzy dzięki środkom z PROW na lata 2014-2020 będą mogli rozwinąć własną działalność gospodarczą. Wspólnym mianownikiem zaplanowanych inwestycji będzie turystyka.

– Cieszę się, że dzięki środkom z PROW na lata 2014-2020 będą mogli Państwo rozpocząć lub rozwinąć działalność gospodarczą. Dzięki dzisiejszemu podpisaniu umów możliwa będzie realizacja zaplanowanych działań. Suma całkowitej wartości projektów to ponad 488 tys. zł, a wnioskowana kwota pomocy to 400 tys. zł – mówił podczas spotkania Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

Pieniądze ze środków PROW na lata 2014-2020 pozwolą m.in. na zakup specjalistycznej maszyny do obróbki produktów z bursztynu, założenie firmy sprzątającej czy wybudowanie całorocznego domku dla turystów w Niechorzu.

– Będziemy sprzątać bazę noclegową głównie w Mrzeżynie i Trzebiatowie – mówił podczas podpisania umowy Krzysztof Zgoda, który planuje założyć firmę sprzątającą. Na turystykę stawia także Katarzyna Kalinkiewicz, która z myślą o gościach odwiedzających Pomorze Zachodnie wybuduje całoroczny domek w stylu skandynawskim. Na ten cel pozyskała 100 tys. zł wsparcia. Grażyna Hrynkiewicz natomiast stawia na piękną biżuterię z bursztynów. Dzięki wsparciu kupi specjalistyczną maszynę do obróbki tego produktu, urządzi też salon do prezentacji swoich wyrobów. Dzięki wsparciu Mieczysław Kamiński zrealizuje pomysł sprzed lat – kupi ciuchcię turystyczną dla dzieci.

Wsparcie  zostało przyznane za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Gryflandia”.

Umowy zostaną zawarte w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014 – 2020.